Tlaky na pneumatiky, ako aj hĺbky behúňa: Sprievodca inšpekciou bezpečnosti pneumatík

Je všetko rovnako jednoduché brať pneumatiky za samozrejmé, avšak keď máte na pamäti jediný fyzický bod, s ktorým sa dostanete do kontaktu medzi vašim vozidlom Rovnako ako cesta – ako aj to, že ich nedržíte v skvelom nákupe, by vás mohli pristáť s veľkou pokutou – musíte si sadnúť a brať na vedomie. Je nevyhnutné mať na pamäti zásadnú hodnotu kontroly tlakov pneumatík vášho vozidla, hĺbky behúňa a všeobecného stavu rutinného.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Limit behúňa v oblasti pneumatiky je 1,6 mm, hoci motoristi sú zvyčajne povzbudzovaní, aby ich upravili, keď sa dostanú na 3 mm. Ak vás úrady chytia jazdiť s pneumatikami použitými pod právnym limitom, možno vám bude poskytnutá pokuta 2 500 GBP, ako aj za poskytnutie troch poplatkových bodov – ako aj to je na pneumatiku. Ak sa chytí s plnou sadou nezákonných pneumatík, budete sa zaoberať 10 000 GBP a potenciálne stratiť licenciu.
• Najlepšie meradlá tlaku v pneumatikách
Ďalším dôvodom, prečo kontrolovať pneumatiky, je praktická vec, je to, že zanedbávané pneumatiky týkajúce sa výdavkov. Ak tlaky pneumatík nie sú udržiavané na správnej úrovni, nielen zvyšuje spotrebu paliva, ale tiež zvyšuje opotrebovanie rôznych komponentov. Dôvodom je, že plochá alebo podinštalovaná pneumatika má oveľa väčší odpor voči otáčaniu kvôli vyššej ploche gumy, ktorá je v kontakte s cestou. Toto opisuje, prečo vozidlá s plochými pneumatikami ťahajú na jednu stranu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post