Nový All-Electric UnitI One City Automobile spustený

Toto je nový Uniti One. Je to švédsky navrhnutý, britský, celoelektrický mestský automobil, ktorý má nekonvenčné jedno plus dve usporiadanie sedenia a maximálny dosah 186 míľ. Ceny sa začínajú od 15 100 GBP (po grante 3 500 GBP pre automobilový grant), pričom prvé dodávky sa očakávajú v polovici roku 2020.
Štandardné vybavenie zahŕňa denné svetlá LED, napájateľné postranné zrkadlá, elektrochromické panoramatické strešné okno, tónované elektrické okná, vyhrievané predné sklo a fotoaparát zadného pohľadu. Vo vnútri kupujúci dostanú prispôsobiteľný systém okolitého osvetlenia, informačný systém dotykovej obrazovky a výber buď tmavého alebo svetlého čalúnenia.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie elektrické automobily teraz v predaji
Unitti One je vybavený štiepeným zadným sedadlom na lavičke ako štandard, v snahe maximalizovať svoju praktickosť. S lavicou na svojom mieste ponúka Uniti One 155 litrov priestoru pre batožinu-ale so zadným sedadlom uloženým švédskym EV ponúka pôsobivú 760-litrovú úložnú kapacitu.
Voliteľné doplnky pre Uniti One EV zahŕňajú LED svetlomety, sedadlo vyhrievaného vodiča, klimatizáciu a vylepšený stereofónny systém so šiestimi reproduktormi. Kupujúci si môžu tiež vybrať z interiéru pohodlia (ktorý je oblečený v koberci) alebo z interiéru úžitkového specu (ktorý je vybavený odolnou gumovou rohožou).
Je poháňaný lítium-iónovou batériou s rozmermi 12 kWh, ktorý dodáva energiu na elektrický motor namontovaný na zadnej strane. Systém má maximálny výstup 67 koní a krútiaci moment 85 Nm, ktorý poskytuje čas 0 – 31 mph 4,1 sekundy, čas 0–62 mph 9,9 sekundy a najvyššiu rýchlosť 75 mph.
S pripevnenou batériou s rozmermi 12 kWh má Uniti One nárokovaný rozsah 93 míľ. Švédska značka však ponúka väčšie batérie 24 kWh ako voliteľné extra, čo rozširuje maximálny dosah One EV na 186 míľ.
9

Obidve batérie je možné nabíjať pomocou domácej nástennej skrinky s rozmermi 7 kW alebo komerčne dostupnej rýchlej nabíjačky 50 kW. Pri použití tohto systému je možné batériu 12 kWh nabíjať z 20 až 80 percent za iba deväť minút, zatiaľ čo jednotka 24 kWh získava rovnaké množstvo náboja za sedemnásť minút.
Uniti bola založená v roku 2015 ako výskumný projekt na Lund University vo Švédsku. Značka odvtedy rozšírila svoje operácie, pričom väčšina vývoja Uniti sa uskutočňuje v Anglickom Norfolku. Uniti nakoniec plánuje zriadiť montážny závod so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorý by mal znížiť cenu nálepky.

Čo si myslíte o novom Uniti One EV? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post