Citroen C1 City Cars and Truck Production Ends

Citroen overilo, že C1 je teraz mimo výroby, čím sa ukončí účasť značky do malých mestských automobilov a segmentu nákladných automobilov poháňaných benzínu.
Podľa Citroena C1 vzniesla viac ako 1,2 milióna tržieb vo výrobnej behu, ktorá sa tiahla od roku 2005 do roku 2022. Obe z dvoch generácií vozidla boli vyvinuté v Českej republike na rovnakej výrobnej línii ako Peugeot 108 C1, ako aj Toyota Toyota. Aygo súrodenecké autá.

Top 10 najmenej drahých automobilov a nákladných automobilov v predaji 2022

Toyota zvážila, že prevzatie závodu Kolin, v ktorom spoločný podnik PSA-Toyota vyvinul mestské autá a tria nákladné autá, ako aj jeho nástupcu AYGO: SUV ovplyvňovaný Aygo X. Citroen a Peugeot nekonali plány. Pre nové výmeny A-segmentu poháňané benzínom však Citroen zavádza AMI, elektrický kvadriky, ktorý prevezme úlohy ako najmenší a veľa ekonomického modelu značky.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Nie je to priama náhrada za C1, AMI je omnoho menšia, meria 2,41 metra na dĺžku a dodávajú sedenie iba pre dve. 5,5 kWh batéria dodáva citovanú rozmanitosť 46 míľ – s plným poplatkom trvá približne tri hodiny, zatiaľ čo najvyššia rýchlosť je deklarovaná 28 mph. Náklady na AMI sa začnú okolo 6 000 GBP priamo tu vo Veľkej Británii, ako aj viac ako 12 000 ľudí už vyjadrilo svoju úrokovú sadzbu v tom, že má jeden vklad vo výške 250 GBP.
V snahe zapojiť priestor vo svojej odrode, ktorú zostal C1, britská ruka značky odhalila nový variant C3 s názvom C3 You. Je cenovo dostupnejší ako odchádzajúce modely C1 s počiatočnými nákladmi 12 995 GBP.
Teraz sa pozrite na koncepciu Citroen My Ami Buggy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post