Pravidlá MOT by sa dali tvrdiť, aby sa zaoberali vynikajúcimi bezpečnostnými stiahnutiami

, až minulý rok v máji, keď systém MOT videl jednu z najväčších aktualizácií vo svojej takmer 60-ročnej histórii, ale vedúci bezpečnosti sa snažia znova sprísniť ho znova na riešenie 2,39 milióna britských automobilov, ktoré podliehajú vynikajúcemu bezpečnostnému stiahnutiu.
Automobily pravidelne vydávajú bezpečnostné stiahnutia pre svoje vozidlá, ktoré sa zaoberajú všetkými od chybných bezpečnostných pásov a airbagov, až po požiarne riziká a problémy s vyrezaním motora. Aj keď je nezákonné, aby predajcovia predávali autá s nevyriešenými prácou na stiahnutí, vlastníkom neexistuje žiadny právny mandát na dosiahnutie nebezpečných chýb. DVSA spustila vo februári 2018 nástroj kontroly s vyvolaním online, ale napriek tomu sa odhaduje, že jeden z 13 automobilov vo Veľkej Británii podlieha vynikajúcemu stiahnutiu.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Auto pripomína: Čo by ste mali urobiť, ak ho dostanete
Aby sa tento problém vyriešil a znížil počet potenciálne nebezpečných automobilov na našich cestách, Agentúra pre štandardy vodiča a vozidiel, ktorá spravuje test MOT a proces vyvolania, skúma, či je možné tieto dva systémy zarovnať.
Neil Barlow, vedúci techniky vozidiel DVSA, povedal Auto Express, že organizácia plánuje „spolupracovať s oddelením na prepravu s cieľom určiť, ako je možné systém MOT upraviť tak, aby v budúcnosti pokryl vynikajúce bezpečnostné stiahnutia“. Barlow dodal: „V prípade potreby by to malo logický zmysel, aby sa MOT vyrovnal so systémom bezpečnostných stiahnutí“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post