‘Formula E je budúcnosť Motorsportu, nie vzorec 1’

, som už nejaký čas kritikom Formuly 1. Rovnako ako toľko, aj roky som bol vášnivým fanúšikom, ale teraz sa mi zdá, že som prezeral, beriem psie na prechádzku, vrátil som sa späť na cieľ a zistil, že mi veľa nevynechal. Aby sme boli spravodliví, v poslednej dobe sme mali oveľa zvláštnejšiu rasu – alebo aspoň pár bitiek a predbiehania – ale to nestačí.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Takže keď mi bola poskytnutá možnosť zúčastniť sa finále sezóny série All-Electric Formula E, myslel som, že by som sa pozrel, čo ponúka.
• Francúzska Grand Prix by mohla označiť začiatok konca pre vzorec 1
Formula E prišla za veľa kritiky od fanúšikov automobilov, ktorí sa sťažovali na nedostatok skutočných pretekov a hluku. Ale teraz som pevne fanúšikom Formuly E.
Celá operácia je pôsobivá. Iba päť sezón, tímy dodávajú iba systémy pohonu a softvér, zatiaľ čo automobily a logistika sa starajú o vzorec E; Všetko pre trať je prepravené z mesta do mesta. Výsledkom sú znížené náklady (približne 25 miliónov GBP ročne potrebné na spustenie tímu, na rozdiel od toho, čo sa hovorí oveľa viac ako desaťkrát, v F1), udalosti v oblastiach s veľkou populáciou a mnohými dôležitými, užšími pretekmi. Niet divu, že veľké automobilové značky sa ponáhľajú prihlásiť sa.
Pointa je, že keď vložíte na náklady blokov (akú škodu nie sú žiadni šoférky, ktoré súťažia vo Formule 1 alebo Formule E) do automobilov, budú závodiť. A to je presne to, čo som videl – veľa akcií, ktoré mi mnohými spôsobmi pripomínali BTCC v jeho rozkvetu. Našťastie sú automobily dostatočne robustné, aby nechali šoférov „chudnúť“ na seba, aby urobili prihrávku; Bolo to podstatné zábava prezerať a dokonca aj elektrifikovaný hluk, ktorý automobily zneli dobre.
Bol som tiež veľmi ohromený duchom celej veci: Rodiny, ktoré sa tešia spoločne, šoféri a fanúšikovia sa navzájom preteká na simulátoroch, autogramových stretnutiach a dokonca aj fanúšikov doma, ktoré súťažia so svojimi modlami online. Formuly 1 sa mení v rámci svojho nového vedenia. Ale dúfam, že to sleduje a učí sa od Formula E.

Ak ste sa s potešením prečítali, kliknite sem a prečítajte si naše ďalšie stĺpce názorov z tímu Car Express …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post