New Volkswagen E-Bulli Electric Camper Van odhalil

Toto je Volkswagen E-Bulli-prvý oficiálny pokus nemeckej spoločnosti o vytvorenie celoelektrickej verzie klasického autobusu T1 Samba. Bola zostavená spolu s pomocou špecialistu na konverziu elektrického automobilu, Eclassic a môže sa pochváliť modernizovaným podvozkom a sortimentom presahujúcim 124 míľ za jediný náboj.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Je vybavený lítium-iónovou batériou s rozmermi 45 kWh a malým elektromotorom, ktorý sa zdvihol z Volkswagen E-up! Mestské auto. Systém vyvíja krútiaci moment 82 koní a moment 212 nm, čo je oveľa viac ako dvojnásobok výstupu pôvodného 1,5-litrového vzduchového benzínového motora s priemerom 1,5 litra. Zlepšila sa aj maximálna rýchlosť a stúpala z 65 mph na 81 mph.
• Najlepšie elektrické autá teraz v predaji
Rovnako ako nadchádzajúci ID.3 hatchback, aj batéria E-Bulli je namontovaná pod podlahou vozidla, zatiaľ čo elektrický motor a súvisiaci hardvér zaberajú rovnaký priestor ako starý motor. K dispozícii je tiež štandardná podpora pre rýchle nabíjanie DC 50 kW, čo Volkswagen tvrdí, že za 40 minút môže ponúknuť nabíjanie 80 percent.
Na zvládnutie extra gruntu z elektrického motora Volkswagen úplne prepracoval podvozok T1 a pridal nové predné a zadné nápravy viacerých väzieb s nastaviteľnými tlmičmi, vzpery cievok a vetraných diskových brzdí. K dispozícii je tiež nový systém riadenia stojanov a pastierov, ktorý nahradí riadiaci box v starom svete, ako aj väčšie kolesá a pneumatiky.
12

Kozmetické vylepšenia sú jemné, tiahnuté do dvojice svetlometov LED s dennými svetlami a novou dvojtónovým farebným schémou. V zadnej časti dodávky je tiež užitočný indikátor LED.
Vo vnútri je nový automatický radič prevodovky a stredová konzola, podlaha z masívneho dreva, nový analógový tafometer s integrovaným digitálnym displejom a retro štýlom DAB hlavy spojená s hrsťou skrytých reproduktorov. Sedadlá boli tiež znovu obhajované v zmesi pomarančovej a bielej kože, aby zodpovedali exteriéru dodávky.
E-Bulli Camper bude čoskoro k dispozícii na nákup v Nemecku prostredníctvom partnerstva spoločnosti Volkswagen so spoločnosťou Eclassic. Ceny začínajú od 64 900 EUR (približne 58 000 GBP) za plne prevedené vozidlo, hoci kvalifikované predajcovia budú k dispozícii aj súpravy dielových súprav. To, či sa E-Bulli budú predávať vo Veľkej Británii, sa ešte musí potvrdiť.

Čo si myslíte o koncepcii E-Bulli v Volkswagen? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post