Ford potvrdzuje, že uzavretie spoločnosti Bridgend Factory

Ford Ford potvrdilo uzavretie svojho zariadenia na budovanie motora Bridgend v južnom Walese, pričom výsledkom bolo, že 1700 zamestnancov stratí prácu.
Včera v noci sa šírili povesti, že americké auto Obrovské auto bolo pripravené uzavrieť Bridgend, pričom dnes potvrdilo „navrhovaný koniec výroby motora a uzavretie závodu motorov Bridgend v južnom Walese na konci roku 2020“.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Hovorca spoločnosti potvrdil spoločnosti CAR, vyjadril, že zatiaľ čo plány zostali „návrhy“, až kým neprešiel úplný proces konzultácie, dalo by sa predpokladať, že závod sa uzavrie 25. septembra 2020.
Približne 400 zamestnancov spoločnosti Bridgend už z webu zaujalo dobrovoľnú redundanciu a jeho uzavretie povedie k tomu, že zvyšných 1 300 pracovníkov stratí prácu.
Európsky prezident spoločnosti Ford, Stuart Rowley, uviedol, že spoločnosť zostáva „odhodlaná k Veľkej Británii“, ale uviedla „zmenu dopytu zákazníkov a nevýhody nákladov, plus absencia ďalších modelov motora pre Bridgend v budúcnosti, aby sa závod ekonomicky neudržal v nasledujúcich rokoch. ”
• Ford by mohol stratiť 613 miliónov GBP v dôsledku Hard Brexit
Správy sledujú príbehy začiatkom roka, že spoločnosť Ford zbavuje 550 svojich zamestnancov vo Veľkej Británii, a zatiaľ čo niektoré z týchto úloh boli v Bridgend, spoločnosť tento rok buď oznámila alebo prijala okolo 2 000 prepúšťaní v Spojenom kráľovstve.
Bridgend v posledných mesiacoch zápasil s nedostatočnou využívaním. Rastlina, ktorá sa používa na výstavbu teraz zaniknutého dieselového motora GTDI s 1,5 litrom GTDI, zatiaľ čo 1,5-litrový motor EcoBoost, ktorý je v súčasnosti postavený v závode, zažíva „znížený globálny dopyt“.
Pracovníci v Bridgend tiež stavajú motory pre zmluvu Jaguar Land Rover na základe zmluvy, avšak „blížiaci sa koniec“ výroby motora JLR zaznamenal Ford predtým dočasne uzavretú výrobnú linku zodpovednú za stavbu motora AJ-V8 spoločnosti Jaguar.
Rowley dodal, že firma vie, že „zatvorenie Bridgend by bolo pre mnohých našich zamestnancov náročné“ Iné úlohy v rámci spoločnosti, buď vo Veľkej Británii alebo v zahraničí, alebo zakladajú podporu, aby im pomohli nájsť prácu mimo Ford.
• Ford Európsky plán reštrukturalizácie

Unite Union predtým vyzval Ford, aby previedol Bridgend na elektrické zariadenie na výrobu automobilov a výrobu motorov. Táto stránka bola otvorená v roku 1980 a pokrýva plochu 60 hektárov.
Čo si myslíte o správach o Bridgende? Dajte nám vedieť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post