New BMW Vision M Ďalej zobrazený na Frankfurt Motor Show

Toto je BMW Vision M Next a je to ďalší koncept z značky, ktorý si prezrel nadchádzajúce elektrifikované auto. V tomto prípade by nemalo trvať dlho, kým sa zistí, čo tento nový koncept naznačuje: je to náš prvý pohľad na model, ktorý nahradí hybridné športové vozidlo i8 začiatkom nasledujúceho desaťročia. Bude sedieť v hornej časti nového elektrického rozsahu, ktorý sa spustí s veľkým SUV v Exex v roku 2021.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Rovnako ako i8, Vision M Next kombinuje elektrický a malý disktingový benzínový výkon v hybridnej konfigurácii doplnkov. Vedľa elektrickej prednej nápravy sa používa preplňovaný štvorvalcový motor, ktorý poskytuje celkový výkon 592 koní. BMW tvrdí najvyššiu rýchlosť 186 mph a 0-62 mph za tri sekundy. Jeho kapacita batérie a technológia neboli podrobné, ale nárokuje sa rozsah až 62 míľ pri elektrickej energii.
Podľa Klausa Fröhlicha, člena správnej rady spoločnosti BMW AG pre vývoj, je krok v elektrickej energii taký veľký, že dokonca aj v režime EV má vízia M ešte oveľa viac energie ako kombinovaný elektrický/benzín 369bhp, ktorý poskytuje Odchádzajúci i8. To znamená, že predné aj zadné elektrické motory vyrábajú okolo 200 koní. Okrem toho štvorvalcový benzín pridá aj viac ako 250 koní. Oficiálna váha sa musí ešte potvrdiť, ale Fröhlich uviedol, že by navrhla stupnice „medzi 1600 a 1 700 kilogramami“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post