Spoločnosť Nokia investuje 100 miliónov dolárov do samostatného vozidla a pripojených automobilových technológií

Nokia sa pripojila k podobným ako spoločnosti Apple, Google a Intel za míňanie miliónov na pripojený a inteligentný automobilový trh, ktorý zahŕňa autá s vlastným riadením. Fínska spoločnosť mobilných telefónov práve uviedla na trh fond vo výške 100 miliónov dolárov (59 miliónov GBP) na investovanie do firiem špecializujúcich sa na tento rastúci trh trhu s automobilmi.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Mapovanie služieb je jednou z troch kľúčových oblastí služieb na trhu s pripojenými a inteligentnými automobilovými trhmi, ktoré spoločnosť Nokia plánuje zacieliť, a fond, ktorý bude spravovať spoločnosť Nokia Growth Partners (NGP), bude podporovať rozvoj trhu. Spoločnosť Nokia sa už na tomto trhu dobre etablovala so svojou službou mapovania Sat-Nav pre pripojené automobily-aplikáciu navigačnej aplikácie pre smartfóny, ktorú je možné použiť počas jazdy.
Hlavná funkcia pripojených a inteligentných automobilov umožňuje motoristom ovládať aplikácie nainštalované na smartfóne alebo tablete z informačného panela ich vozidla. Okrem toho, že jazda bude oveľa praktickejšia, prepojenejšia a inteligentnejšia automobily, by teoreticky zvýšila bezpečnosť jazdy, pretože dokážu cítiť alebo zhromažďovať údaje o blízkych automobiloch alebo objektoch, ktoré sú potenciálnym nebezpečenstvom.
Paul ASEL, partner spoločnosti NGP, povedal: „„ Za posledných pár rokov došlo k nárastu pokroku, ktorý priniesol technologický pokrok, ktorý viedol k bezpečnejším, čistejším, čoraz prepojeným, inteligentnejším a oveľa viac pre vozidlá s rozpočtom.
„Vozidlá sa stávajú novou platformou pre prijímanie technológií veľmi podobné telefónom alebo tabletom.“
Veľký potenciál pre rast technológie pripojených automobilov
Keď sa pripojí oveľa viac automobilov, spoločnosti, ktoré sa špecializujú na tento trh, by sa mohli potenciálne zväčšiť a služby ako Google, Apple a Intel sa už zapojili do trhu.
Spoločnosť Google nedávno oznámila partnerstvo so spoločnosťou Audi, Honda a Hyundai, kde by integroval operačný systém Android do dashboardov automobilov.
Podobne aj systém CarPlay spoločnosti Apple umožní motoristom pripojiť svoje telefóny iPhone s ich automobilmi. Automobily s technológiou CarPlay umožnia motoristom používať mapy Apple, uskutočňovať hovory alebo prehrať hudbu buď s hlasovými príkazmi alebo dotykom obrazovky na prístrojovej doske vozidla.
Spoločnosť Intel tiež oznámila, že investuje 100 miliónov dolárov do zrýchlenia rozvoja automobilov spojených s internetom.
Myslíte si, že v moderných autách je príliš veľa technológií alebo by mohla ďalšia generácia systémov v aute priniesť obrovské výhody? Povedzte nám v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post