Spoločnosť Amazon vedie investície vo výške 700 miliónov dolárov do spoločnosti Rivian

Rivian Automotive LLC zabezpečila investície vo svojej firme 700 miliónov dolárov (zhruba 546 miliónov GBP).
Fundraising in the Electric Automobile Výrobca, ktorý ohromil pick-up R1T a sedemmiestne SUV R1S na výstave Motor Los Angeles na konci roka 2018, vedie spoločnosť Amazon a mala by umožniť výrobu svojich dvoch automobilov. Koniec roku 2020 z novej továrne so sídlom v normálnom Illinois.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Nový All-Electric Rivian Hatchback na ceste
Napriek významnej injekcii hotovosti Rivian uviedol, že zostane nezávislou spoločnosťou. S predchádzajúcimi investormi vrátane japonského Sumitomo Corp a Saudskej priemyselnej skupiny Abdul Latif Jameel Ltd sú tiež na palube investícií, hoci presné množstvá neboli zverejnené.
Zakladateľ a generálny riaditeľ RJ Scaringe pri oznámení správ Rivian zakladateľ a generálny riaditeľ povedal: „Táto investícia je nevyhnutným míľnikom pre Rivian a posun k trvalo udržateľnej mobilite. Poskytovanie tejto vízie si vyžaduje najlepších partnerov a sme nadšení, že s nami máme Amazon na našej ceste k vytvoreniu produktov, technológií a skúseností, ktoré resetujú očakávania toho, čo je možné. “
Rivian pritiahol veľa pozornosti pri ich odhalení verejnosti, predstavil pár elektrických automobilov, ktoré predvádzajú fascinujúce technológie a prepracovali pozornosť detailom. R1T aj R1 majú výber z troch veľkostí batérií, ktoré poskytujú kapacitu medzi 105 kWh a 180 kWh, čo umožňuje rozsah od 230 do 400 míľ. Napriek významnej hmotnosti 2,6-ton sa tvrdí, že štyri nastavenie motora snímača dodáva čas 0-60 mph približne tri sekundy.
R1S medzitým obsahuje veľkú časť rovnakej technológie pod kožou, ale poskytuje oveľa konvenčnejšie telo SUV s sedením sedem. R1 je teraz k dispozícii na predobjednávku v USA, pričom ceny začínajú od približne 65 000 dolárov (51 000 GBP) po daňovej zľavke EV vlády USA.
Kliknite sem pre náš rozhovor so zakladateľom Rivian a generálnym riaditeľom Robertom ‘RJ’ Scaringe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post