Spojené kráľovstvo sa spojí s spoločnosťou Honda pre elektrické automobilové nabíjanie vozidiel

Honda spolupracuje so softvérovou firmou Moixa a Islington Council s cieľom spustiť novú schému nabíjacieho systému vozidla-mriežky (V2G) v Londýne.
Päť obojsmerných nabíjačiek V2G – postavených spoločnosťou Honda and Engineering Company EVTEC a softvér Moixa Gridshare – sú inštalované mimo radnice Islington.
• Najlepšie elektrické autá v predaji
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Systém nabíja elektrické vozidlá Rady, keď je napájanie v miestnej sieti najdostupnejšia a najčistejšia, a vypúšťa si napájanie z automobilových batérií, keď je na svojom mnohých drahých a uhlíkovo náročných. Ak je na každej z piatich nabíjačiek automobil, existuje dostatok energie na pokrytie celého základného zaťaženia radnice (minimálna úroveň dopytu v jeho elektrickom dodávateľskom systéme počas 24 hodín).
V súčasnosti je 24 zo 481 automobilov na flotile rady Islington Council úplne elektrické. Cieľom Rady je do roku 2030 neutrálny a plánuje elektrifikovať celú svoju flotilu, vrátane jej 77 HGV a 61 autobusov, z ktorých všetky sú poháňané naftou. Odhaduje sa, že to bude stáť okolo 35 miliónov GBP, z ktorých niektoré budú kompenzované predajom starých benzínových a naftových vozidiel.
Systém Gridshare spoločnosti Moixa umožňuje elektrické automatické nabíjanie, ktoré zahŕňa optimalizáciu vzorov nabíjania na základe prvkov, ako sú motoristické správanie, náklady na energiu a predpovede počasia. Môže tiež vylepšiť odolnosť miestnych energetických sietí na zastavenie preťaženia a výpadku.
Chris Wright, hlavný technologický riaditeľ spoločnosti Moixa, povedal: „Revolúcia EV v nasledujúcom desaťročí umiestni milióny„ batérií na kolesách “na naše cesty.
„Použitím technológie nabíjania riadenej AI dokážeme inteligentne spravovať tieto flotily batérií, zabezpečiť nabíjanie najnižších nákladov a najvyššie úspory uhlíka. Náš projekt s Honda a Islington ukazuje, čo je možné, a dodáva plán pre všetky veľké organizácie, ktoré môžu nasledovať. “
CLLR Rowena Champion, výkonná členka životného prostredia a dopravy v Rade Islington, dodala: „Pracujeme na tom, aby sme sa ubezpečili, že naši obyvatelia majú čistý vzduch, aby dýchali, a zároveň šetrí peniaze, ktoré sa dajú minúť na poskytovanie životne dôležitých služieb pre ľudí v Islingtone.
„Spolupracujeme s vedúcimi predstaviteľmi odvetvia Honda a Moixa na elektrifikácii našej flotily najúčinnejším spôsobom pre našich obyvateľov a slúžia ako priekopník pre ostatných, aby ich nasledovali.“

Kliknite sem pre náš dôkladný sprievodca elektrickým automobilovým nabíjaním vo Veľkej Británii …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post