SEB Loeb nastaví rekord v kurze na Pikes Peak

Sebastien Loeb pridal výhru v historickom stúpaní Pikes Peak Hill do jeho slávneho záznamu. Vzhľadom na priame víťazstvo v 91. vydaní slávneho „Race to the Clouds“, deväťkrát majster sveta Rally si stanovil rekordný čas 8.13.878, čím sa stal prvým mužom, ktorý vyšplhal na kurz 12,42 míľ za menej ako deväť minút.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Vznikajúc z viac ako 9 000 stôp na 14 110 stôp, náročné Colorado Course sa stúpa cez 156 otočí na svoj vrchol a cieľovú čiaru, ale Loeb v priemere v priemere 87,4 mph vo svojom Red Bull podporovanom Peugeot 208 T16.
• Recenzia Peugeot 208
Poháňaný motorom s dvojitým Turbo V6, ktorý bol poháňaný 3,2-litrovým motorom Twin-Turbo V6, bol postavený stredne motorový motor 208, ktorý súťažil v neobmedzenej triede tejto slávnej rasy. S podvozkom vesmírneho rámca a neuveriteľným 875 koní francúzsky dostih nadýchli davy davu na tejto klasickej americkej udalosti.
Pikes Peak Legend Rhys Millen skončil na druhom mieste vo svojej neobmedzenej triede Hyundai, s časom 9.02.192, zatiaľ čo víťaz triedy Le Mans GT Romain Dumas odišiel do dôchodku, keď jeho prototyp Normy utrpel mechanické zlyhanie.
V daždi ovplyvnenej triede elektrických vozidiel, šesťnásobného víťaza Pikes Peak, Nobuhiro „Monster“ Tajima zvíťazil vo svojom e-runnerovom špeciáli, pričom Mitsubishiho pár pretekárov Mieva Evolution Evolution II získal ďalšie pódiové škvrny.
Ale prichádzajúce 25 rokov po poslednom víťazstve Peugeot v podujatí, s 405 T16, sa bude pamätať na ohromujúcu jazdu Sebastiena Loeba. A s francúzskou firmou, ktorá sa snaží čo najlepšie využiť svoj úspech, bude víťazná 208 T16 letecká prepravená späť do Európy, aby sa objavila hlavný vystúpenie na nadchádzajúcom goodwoodskom festivale rýchlosti. Avšak so svojím financovaním od Citroenu britskí fanúšikovia neuvidia Sebastiena za volantom, pretože rekordný prelomenie 208 T16 bude pravdepodobne poháňaný testovacím vodičom Peugeot Gregory Guilvertom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post