Väčšina incidentov týkajúcich sa diaľnice súvisiacich s Tyre, ktorá sa dá vyhnúť, štátna výskumná štúdia

Väčšina zrážok na diaľniciach, ako aj poruchy vyvolané zlyhaním pneumatík, sa môžu zabrániť vodičom sledovaním ich pneumatík bližšie, objavila sa nová výskumná štúdia.
18-mesačná štúdia, ktorá analyzovala 1 035 kusov zvyškov pneumatík z piatich diaľnic, našla takmer tri štvrtiny neúspešných pneumatík, ktoré obsahovali defekty, ktoré mohli byť spozorované s pravidelnejšími inšpekciami pneumatík.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie pneumatiky vozidla 2017/18
Vedci z Highways England, ako aj z obchodu s pneumatikami Bridgestone sa pozreli na zvyšky pneumatík z automobilov, motorky, dodávkových vozidiel a nákladných automobilov objavených na diaľniciach M1, M6, M40, M5 a M42.
Zistili, že 56 percent pneumatík zlyhalo z dôvodu prenikania trosiek, 18 % zlyhalo z dôvodu nesprávneho nafúknutia, zatiaľ čo 8 % zlyhalo z dôvodu zlého údržby vozidiel vrátane nepresného umiestnenia, ako aj nesprávnych opráv. Ďalších 1 % zlyhalo z dôvodu výroby defektov, zatiaľ čo ten istý podiel zlyhal z dôvodu prehriatia. 16 % zlyhaní nemusí byť klasifikované.
Zatiaľ čo na diaľnici sa mohli vyskytnúť niektoré zlyhania vyvolané prienikom trosiek, vedci zistili, že pneumatiky vykazujú odstránenie dôkazov o historickom poškodení. Napríklad vyslovené odtlačky v pneumatikách gumy vyvolané skrutkami alebo nechtami, napríklad navrhli dlhodobé poškodenie pneumatík.
Autori správy tiež poznamenali, že „by bolo rozumné predpokladať, že mnoho pneumatík, ktoré zažili z penetrácie, prenikli už nejaký čas“, pretože „prenikajúca položka môže často čiastočne zapojiť otvor“, čo vedie k progresívnej deflácii, ktorá by mohla byť Buďte spozorovaní rutinnými kontrolami pneumatík.
Oficiálne údaje z Highways Anglicka ukazujú, že v roku 2016 bolo na diaľnici zabitých alebo vážne zranených 32 ľudí z dôvodu „nezákonných, chybných alebo nedostatočne vylepšených pneumatík“.
Vedúci bezpečnosti cestnej premávky Richard Leonard povedal: „Cestoví jednotlivci musia hrať väčšiu funkciu a tiež sa dostať do zvyku kontrolovať tlaky v pneumatikách, ako aj hĺbky dezénu, ako aj hľadať nechty, ako aj ďalšie úlomky uviaznuté Pneumatiky pred vydatím ciest. Tieto jednoduché kontroly môžu zachrániť životy. “
Vedci preskúmali zvyšky pneumatík v roku 2016, ako aj v roku 2017, ako aj objavili niekoľko „alarmujúcich“ príkladov poškodenia, vrátane pneumatiky vesmírnej pneumatiky (ktoré sa nemali využívať pri rýchlosti diaľnice) Ničenie “, ako aj niekoľko„ strunových “opráv, ktoré sa nepremýšľajú o bezrizikovom pre dlhodobé použitie.

Technický manažér spoločnosti Bridgestone, Gary Powell, uviedol, že výskumná štúdia zahŕňala „starostlivý proces zhromažďovania zvyškov pneumatík počas 18 mesiacov, ako aj jej analýzu podrobne.“ Powell dodal: „Pri príslušnej kontrole vozidiel a programov údržby by sa malo zistiť, že mnohé zaznamenané techniky zlyhania by sa mali zistiť, ako sa dá predísť.“
Ktoré sú najlepšie na maloobchodných predajcoch internetových pneumatík? Testovali sme to najlepšie, ale bol tu iba jeden víťaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post