Toyota Land Cruiser V8 Axed vo Veľkej Británii

Po siedmich rokoch v predaji, Toyota Land Cruiser V8 už nebude ponúknuť vo Veľkej Británii, ktorá vyhovuje tlačovej správe vydanej spoločnosťou Toyota.
V8 bol pôvodne predstavený v roku 2008 ako náhrada za Land Cruiser Amazon a namiesto 4,2 objaveného v Amazonii predstavovala 4,4-litrovú V8. Vytvoril o 50% oveľa väčší krútiaci moment ako jeho predchodca pri 650 nm, čo spôsobuje impozantný výkon aj v teréne.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Cena Land Cruiser V8 bola ocenená na 65 715 GBP, čím sa postavila proti súperom, ako je Diesel BMW X5, ako aj Variety Rover Sport TDV6, nemohol však bojovať proti takému ostré, ako aj oveľa lepšie vybavených súperov predaj.
Toyota, ktorá vynecháva V8 zo svojej zostavy Spojeného kráľovstva, znamená, že britskí kupujúci nedostanú aktualizovanú verziu Land Cruiser V8, ktorá bola nedávno odhalená pre americký trh. Nový dizajn dostáva facelift s aktualizovaným predným nárazníkom, mriežkou a svetlometmi, okrem nového zadného nárazníka a nových zliatinových kolies. Nový motor sa tiež objaví pod kapotou v type 5,7-litrového V8 s 381 k.
Zatiaľ čo V8 sa z britského trhu skloní, v Japonsku bol predstavený aj aktualizovaný pôdny krížnik. Pochopený ako Land Cruiser 200, je to prvé vozidlo v odrode spoločnosti Toyota, ktoré funguje zväzok Toyota Security Sense P, ktorý obsahuje automatický brzdový systém, radarové plavby, výstraha odchodu z jazdného pruhu, ako aj automatické vysokorýchlostné svetlomety. V súčasnosti neexistujú žiadne plány na prinesenie tohto dizajnu na európsky trh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post