Nissan XMotion Idea ukážky nového štýlu, ako aj autonómne technológie v Detroite

Nissan odhalil XMotion Idea SUV na Detroit Motor Show a predstavil najnovšie rozhranie pre ľudské zariadenia spoločnosti a autonómnu technológiu propilot.
XMotion má typ SUV, ktorý odráža popularitu segmentu na dnešnom novom trhu s vozidlami. Jeho uhlové vzhľady sú vývojom nového jazyka Nissanovho štýlu s svetlometmi „Boomerang“, ako aj prednou mriežkou podobnou tým, ktoré sa objavili v Myxovej show Tokyo Motor Show. Ostré uhly pokračujú pozdĺž strany Xmotion, ako aj okolo chrbta. Zdá sa, že dokonca aj 21-palcové kolesá strúhajú zo všetkých štyroch oblúkov kolies.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Vo vnútri má XMotion sedenie pre šesť, cez tri rady. Hlavne biely vnútorný obklad je kúpaný v okolitej červenej žiare, ktorá predstavuje dve farby japonskej vlajky. Konvenčné japonské drevené diela predstavuje stredovú konzolu a rozširuje sa so stredom kabíny Xmotion.

Populárnou funkciou na Xmotion je rozhranie ľudského zariadenia (HMI), ktoré telefón Nissan nazýva „veľmi jednoduchý“. Ak si chuffeur želá prepnúť z režimu jazdy príručky na autonómny režim propilo, môžu tak urobiť prostredníctvom veliteľa PD (propilot), ktorý bol objavený na stredovej konzole a volante.
Digitálne obrazovky obklopujú prednú kabínu, mnohé výrazne cez šírku prístrojovej dosky, okrem miesta, kde je zrkadlo zadného pohľadu zvyčajne umiestnené. Rovnako je namontovaná obrazovka digitálneho centra konzoly. Podľa Nissanu je možné zvládnuť všetky tieto obrazovky pomocou gest rúk a pohybu očí, hoci hlasový príkaz tiež hrá základnú funkciu v HMI XMotion.
31

Pri spustení koncepcie XMotion sa vstavaný osobný asistent objaví na obrazovke primárneho prístrojového panela, pričom má typ rýb kapru Koi. Pôsobí ako kamarát, ako aj pomáha objaviť body úrokovej sadzby pre šoférovú cestu k konkrétnemu cieľu, pričom o nich ukazuje príslušné informácie.
Spoločnosť Nissan integruje inováciu Propilotu do myšlienky XMotion, ale nezúčastňovala sa jej najnovších autonómnych funkcií. Rovnako neexistujú žiadne informácie týkajúce sa hnacieho ústrojenstva, pravdepodobne však bude fungovať nejaký typ elektrického pohonu, by sa mal XMotion dostať do výroby.
Čo veríte v koncepcii Xmotion? Pochopme nás nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post