Starší šoféri, ktorí mnohí pravdepodobne prechádzajú povodňami

šoférov nad 65, je pravdepodobné, že budú jazdiť cez povodňovú vodu a podľa prieskumu AA riskujú poškodenie ich automobilu.
Celkovo polovica šoférov vo Veľkej Británii by sa riskovala ohrozením povodňovým vodou s 18 až 24-ročnými najstaršou vekovou skupinou.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Výsledky prichádzajú, keď Agentúra pre životné prostredie spustila svoju kampaň proti povodňam, ktorá sa snaží vzdelávať ľudí o nebezpečenstvách silných zrážok a búrok. Popri AA agentúra pripomína ľuďom, že iba 30 cm tečúcej vody stačí na vznášanie auta.
• Ako jazdiť v silnom daždi a povodniach
Za posledných päť rokov bola AA povolaná na prakticky 23 000 povodňových záchranách. Najlepšie tri miesta vo Veľkej Británii pre povodňové záchrany zostali rovnaké ako šoféri, ktorí sa snažia vypracovať škodlivé brody.
Rufford Lane v Newarku, Nottinghamshire, Watery Gate Lane v Leicesteri a Houndsfield Lane v Shirley, Solihull si vyžaduje rôzne operácie zotavenia.
John Curtin, výkonný riaditeľ riadenia potravinových a pobrežných rizík v Agentúre životného prostredia, uviedol: „Samotný počet ľudí všetkých vekových skupín, ktorí by nemysleli dvakrát o potenciálne smrteľnom rozhodnutí jazdiť cez povodeň, je hlboko znepokojujúci. Naša správa je Jednoduché: Nie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post