Opel ‘sa môže vrátiť do Číny’ v rámci PSA, hovorí, že Boss

Opel bude mať bezplatné predávať automobily v Číne znova pod svojím novým majiteľom PSA – ale šéf partnera Vauxhall v Európe pripúšťa, že takýto krok môže len Stane sa po tom, ako sa tieto dve čerstvo predané značky obnovia ziskovosti.
Opel vytiahol z čínskeho trhu v roku 2014 po takmer 20 rokoch ako nedostatočne financovaný bitový hráč v úsilí General Motors v regióne. Šéf firmy, Karl-Thomas Neumann, hovorí, že predaj Opel a Vauxhall spoločnosti PSA Peugeot-Citroen potvrdil v predvečer show Ženevy, otvára možnosť správne financovaného návratu na lukratívny trh.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Ženeva Motor Show 2017: Najnovšie správy
Na otázku, či by sa Opel mohol nakoniec vrátiť do Číny, Neumann odpovedal: „Áno. Aj keď v starom svete [pod GM] sa Opel nemal v úmysle vrátiť sa tam. Prvá vec, ktorú som urobil [keď som sa pripojil k spoločnosti GM Europe], bolo uzavrieť náš malý odbyt v Číne a 12 predajcov, ktorých sme tam mali. Pretože ak chcete značku ako Opel v Číne, potrebuje značné investície. A ak tam už máte niekoľko úspešných značiek, nerobíte to; Radšej by ste tieto peniaze utratili na svoje existujúce značky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post