Už žiadne automobily Porsche Diesel Automobily, pretože firma sa vzdá paliva

Porsche už nebude predávať naftové vozidlá. Oficiálne oznámenie, ktoré konečne zasiela naftové verzie SUV Cayenne a Macan, ako aj 4-dvere Panamera, do historických kníh zo zadnej časti pauzy Porsche v dieselovej automobilovej výrobe začiatkom tohto roka.
Spoločnosť Porsche zastavila produkciu všetkých svojich modelov poháňaných nafty, vzhľadom na rastúci spotrebiteľský skepticizmus nad takýmito vozidlami a rastúci záujem o hybridné a čisté elektrické technológie. Teraz sa zdá, že nedôjde k žiadnym odplatom.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie SUV v predaji 2018
Spoločnosť Porsche plánuje investovať do elektrifikovanej automobilovej technológie šesť miliárd eur do roku 2022 a poukazuje na to, že 63% Panameras predaných v Európe už sú hybridy. Naopak, dopyt po Dieseloch Porsche je v súlade s poklesom popularity automobilov nafty na celom trhu. Iba 12% celosvetového predaja spoločnosti Porsche v roku 2017 bolo poháňaných nafty.
“Porsche nie je démonizujúci naftu,” uviedol generálny riaditeľ Porsche Oliver Blume. „Je a zostane dôležitou technológiou pohonu. My ako výrobca športových automobilov, pre ktorých Diesel vždy hral sekundárnu úlohu, sme dospeli k záveru, že by sme chceli, aby bola naša budúcnosť bez nafty. Prirodzene sa budeme starať o našich existujúcich zákazníkov nafty s profesionalitou, ktorú očakávajú, “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post