Nový varovný systém na upozornenie chodcov na EVS

Chodcov, ktorí kráčajú na ceste elektrického vozidla, by mohla byť vďaka novému výstražnému systému minulosťou minulosťou.
Systém, ktorý sa nazýva Evalder, je výsledkom trojročnej spolupráce medzi 11 spoločnostiami, ako aj EÚ, ako aj medzi tvorcami automobilov Nissan, Renault a PSA Peugeot Citroen.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Skladá sa z videokamery v čelnom skle vozidla, ktorá dokáže spoznať chodcov, cyklistov a ďalších používateľov cestnej premávky. Pri zisťovaní chodcov alebo iného používateľa cesty šesť reproduktorov vydáva hluk u cieľových jednotlivcov, aby ich upozornili na prítomnosť EV.
Hluk je o 5 dB nižší ako zvuk produkovaný tradičným benzínovým alebo dieselovým motorom a vyvíja sa na udržanie podráždenia na minime.
Mohlo by to znížiť udalosti vrátane medzi cestnými používateľmi, ako aj EV – horúcou témou medzi výrobcami automobilov a charitatívnymi organizáciami pre bezpečnosť cestnej premávky. Systém The Evalder bol minulý rok vyskúšaný v pravom svete v prototype Nissan Leaf. Dúfa sa, že výsledky zberané z práce spoločnosti Udadera budú formovať budúce výskumné štúdium, ako aj predpisy EÚ o zvukoch výstrahy pre chodcov EV.
David Quinn, vedúci pracovnej pozície spoločnosti Nissan’s E-Vader, povedal: „Naším cieľom bolo objaviť optimálnu rovnováhu medzi zabezpečením zisťovateľnosti automobilov, pričom si zachováva zníženie znečistenia hluku, čo je jednou z fantastických výhod, ktoré ponúkajú naše EVS.“
Vypočujte si varujúci hluk vložený tu, ako aj pochopte, čo si myslíte. Môžete prísť s oveľa lepším hlukom na použitie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post