Tisíce britských motoristov, ktorí eliminujú dieselové častice filtrov

, boli zachytení nespočetné množstvo vodičov bez toho, aby ich filter na dieselové tuhé častice, odhaľujú nové čísla. Vodič, ako aj spoločnosť požiadaviek na vozidlá zachytila ​​od roku 2014 1 800 vodičov, keď z auta vylúčila filter znižujúci znečistenie.
Aj keď nie je nezákonné eliminovať DPF vozidla, je nezákonné jazdiť bez neho, ak by mal byť namontovaný. Verí sa, že niektorí vodiči, ktorých DPF skončila, sú blokovaní, len obchádzajú filtre tým, že ich vylúčia, a nie platia za náhradu, čo zvyčajne stojí okolo 1 000 GBP. Pritom, autá a vodiči nákladných vozidiel riskujú pokutu 1 000 GBP, zatiaľ čo poplatok za riadenie dodávky bez DPF predstavuje 2 500 GBP.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Filtre častíc nafty zachytávajú mikroskopické emisie vytvorené dieselovými motormi, ktoré by inak boli vylúčené do prostredia. Potrebujú však rutinnú „regeneráciu“, ktorá zahŕňa spálenie chytených bitov. Tento proces sa môže stať iba pri vysokých teplotách, ktoré sa zvyčajne dosahuje, keď je vozidlo poháňané pomerne vysokou rýchlosťou. Vodiči nafty, ktorí prevažne jazdia v metropolitných oblastiach, sa preto môžu zaoberať blokovanými DPF, pretože ich vozidlá pravidelne nedosahujú podmienky potrebné na to, aby sa regenerácia vyskytla.
• Vysvetlili sa britské posilňovacie sedadlo pre deti, ako aj dojčenské autá a právne predpisy o sedadlách nákladných automobilov
Proces eliminácie DPF je pomerne jednoduchý proces, ktorý potrebuje rezanie otvoru vo výfuku vozidla, čo eliminuje filter a zváranie výsledného otvoru zatvorí. Aj keď testy MOT potrebujú na dieselové vozidlá a nákladné autá, aby mali DPF, kontroluje sa to skôr vizuálnou inšpekciou než analýzou emisií. Eliminácia filtra nemá vplyv na výkon automobilu, ako aj niektorí motoristi dokonca špecifikujú, že dosahujú oveľa lepšie pohonné hospodárske podnebie, ako aj výkon motora bez jedného.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post