Skupina VW na zníženie siete európskych predajcov a presunutie Focus Online

Škandál Dieselgate naďalej zasiahne skupinu Volkswagen vo vrecku, pretože šéfovia nemeckého výrobcu informovali spravodajskú agentúru Reuters, že firma plánuje znížiť veľkosť svojej európskej siete predajcov a viac sa zameriavajte na predaj automobilov online.
Škrty v obchodnom zastúpení ovplyvnia všetkých 12 značiek Volkswagen AG v celej sieti 3 000 európskych predajcov. Cieľom spoločnosti VW je zvýšiť ziskovosť a efektívnosť v celej sieti obchodného zastúpenia v priemere 10 % a náklady na orezanie, aby sa zdvojnásobil priemerný výnos na distribútora. To by mohlo znamenať buď zníženie počtu zamestnancov v obchodnom zastúpení alebo úplné uzavretie showroomu.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie nové ponuky automobilov 2017
Vedúci predaja značky VW Skupina Juergen Stackmann povedal spoločnosti Reuters o posunu zdrojov z predajcov na online, ale neuviedol, aký veľký bude Cull a koľko predajcov bude zatvorených. Elektrický automobilový posun je ďalším faktorom rozhodnutia spoločnosti VW orezať svoju predajnú sieť spolu s prebiehajúcim škandálom emisií.
V priemere sa uvádza, že distribútori skupiny VW zamestnávajú 35 zamestnancov, pričom štyria z nich sú buď znížení z obchodného zastúpenia alebo sú pridelení inde. Nemecký automobilový gigant sa chystá podstúpiť zmluvné rokovania s rôznymi predajcami v celej Európe, aby získal právo diktovať veľkosti pracovnej sily. Tento krok umožní samotnému VW orezať svojich predajcov na optimálnej úrovni.
Bude menej automobilových predajcov pre kupujúcich v oblasti automobilov zlí? Nechajte sa vyjadriť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Väčšina incidentov týkajúcich sa diaľnice súvisiacich s Tyre, ktorá sa dá vyhnúť, štátna výskumná štúdiaVäčšina incidentov týkajúcich sa diaľnice súvisiacich s Tyre, ktorá sa dá vyhnúť, štátna výskumná štúdia

Väčšina zrážok na diaľniciach, ako aj poruchy vyvolané zlyhaním pneumatík, sa môžu zabrániť vodičom sledovaním ich pneumatík bližšie, objavila sa nová výskumná štúdia. 18-mesačná štúdia, ktorá analyzovala 1 035 kusov