Skupina VW na zníženie siete európskych predajcov a presunutie Focus Online

Škandál Dieselgate naďalej zasiahne skupinu Volkswagen vo vrecku, pretože šéfovia nemeckého výrobcu informovali spravodajskú agentúru Reuters, že firma plánuje znížiť veľkosť svojej európskej siete predajcov a viac sa zameriavajte na predaj automobilov online.
Škrty v obchodnom zastúpení ovplyvnia všetkých 12 značiek Volkswagen AG v celej sieti 3 000 európskych predajcov. Cieľom spoločnosti VW je zvýšiť ziskovosť a efektívnosť v celej sieti obchodného zastúpenia v priemere 10 % a náklady na orezanie, aby sa zdvojnásobil priemerný výnos na distribútora. To by mohlo znamenať buď zníženie počtu zamestnancov v obchodnom zastúpení alebo úplné uzavretie showroomu.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie nové ponuky automobilov 2017
Vedúci predaja značky VW Skupina Juergen Stackmann povedal spoločnosti Reuters o posunu zdrojov z predajcov na online, ale neuviedol, aký veľký bude Cull a koľko predajcov bude zatvorených. Elektrický automobilový posun je ďalším faktorom rozhodnutia spoločnosti VW orezať svoju predajnú sieť spolu s prebiehajúcim škandálom emisií.
V priemere sa uvádza, že distribútori skupiny VW zamestnávajú 35 zamestnancov, pričom štyria z nich sú buď znížení z obchodného zastúpenia alebo sú pridelení inde. Nemecký automobilový gigant sa chystá podstúpiť zmluvné rokovania s rôznymi predajcami v celej Európe, aby získal právo diktovať veľkosti pracovnej sily. Tento krok umožní samotnému VW orezať svojich predajcov na optimálnej úrovni.
Bude menej automobilových predajcov pre kupujúcich v oblasti automobilov zlí? Nechajte sa vyjadriť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post