Vodiči si myslia, že nové automobily majú príliš drahé technológie

a neuveriteľných 78 percent britských motoristov nechcú vo svojich nových autách zbytočné technológie, zatiaľ čo tretina majiteľov automobilov používa iba 25 percent funkcií, ktoré sú vybavené ich vozidlá.
To sú hlavné nároky z výsledkov prieskumu uverejnené rozpočtovou značkou Renault Dacia. Publikované údaje tiež naznačujú, že 61 percent britských motoristov by nechcel platiť za tento rad redundantných prvkov.

Aktualizácia spoločnosti Apple CarPlay, ktorá ponúka klimatizáciu a ovládanie sedadiel

Po ponorení do prieskumu odhaľuje, že 76 percent motoristov sa domnieva, že automobily preťažené technológiou môžu byť nebezpečne rušivé a 69 percent sa domnieva, že technológia v aute je v súčasnosti jednoducho príliš komplikovaná.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Údaje Dacia ukazujú, že mladí motoristi medzi 25-34 majú tendenciu používať svoje funkcie v aute najviac, ale dokonca používajú menej ako polovicu dostupných funkcií. V priemere sa uvádza, že motoristi používajú iba 40 percent dostupných technológií, takže prémiové funkcie, ako napríklad Wi-Fi v aute alebo samovražedné parkovanie, zvyčajne nevyužívajú.
Zatiaľ čo spoločnosť Dacia zaznamenala veľké predajné hity s modelmi, ako sú Sandero a Duster, ktoré majú relatívne nízku špecifikáciu v porovnaní s drahšími súpermi, neobmedzoval svoj prieskum na vlastníkov vlastných automobilov – výsledky pochádzajú z celonárodnej vzorky 2 000 motoristov v snahe odrážať názory britských motoristov ako celku.
Aký je váš názor na technológiu prispôsobenú moderným automobilom? Je toho príliš veľa? Aké množstvo technických funkcií vášho automobilu používate?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post