„Inteligentné“ chodníky môžu pomôcť autonómnym vozidlám

chodníky, ktoré môžu čoskoro upravovať veľkosť, tvar a funkciu v závislosti od webového prenosu, ako aj od potrieb pre chodcov, po tom, čo bol nový „inteligentný“ kerbside zaradený do užšieho výberu pre cenu pre národnú prenos.
Flexkerb Systém využíva farbivé LED diódy vložené do povrchov ciest na zmenu ich použitia. Ak sú napríklad LED červené, chodci môžu využiť Kerbside; Ak je to zelené, môže to byť pre autá, zatiaľ čo modré svetlá môžu naznačovať jeho dostupnosť ako cyklistický pruh. Fialové svetlá medzitým môžu oznámiť kuriérov a vodičov prepravy, že cesta je ponúkaná na využitie ako baliaca záliv.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Presne ako by inovácie mohli znížiť nehody na cestách
Systém Flexkerb, ktorý vyvinula inžinierska a štýlová firma Arup .
Systém by bol monitorovaný údajmi o webových prenosoch v reálnom čase z múdrych kamier, ako aj senzorov, čo by umožnilo tým, ktorí ju prevádzkujú, zmeniť využívanie cesty v závislosti od dopytu. To by mohlo potenciálne znížiť emisie a v budúcnosti urobiť perfektnú atmosféru pre autonómne vozidlá.
Dizajnéri systému získali 30 000 GBP na ďalšie preskúmanie ich riešenia, ako aj spustenie uskutočniteľnosti študujúceho využívajúce počítačové modelovanie typickej londýnskej High Street. Ak je úspešný, ďalších 50 000 GBP sa spoločnosti FlexkerB udelí za budúci rozvoj.
Konkurencia hľadá autonómne riešenia vozidiel
Súťaž na pomoc pri príprave britských ciest na autonómne vozidlá bola zavedená v januári, pričom účastníci poskytli dva mesiace na prípravu a predbežné predbežné koncepty.
Navrhované koncepty na zváženie zahŕňali presne to, ako môžu na ceste koexistovať koexistovať aj tradičné vozidlá, ako aj tradičné vozidlá, ako aj presne to, ako sa môžu cesty vyvíjať tak, aby vyhovovali autonómnym vozidlám (AV), ako aj elektrickým vozidlám (EV). Vstupy boli požiadané o oslovenie troch širokých tém:

• Presne, ako by sa mali existujúce cesty a zariadenia prispôsobiť pre AVS

• Presne, ako by sa mali meniť webové dopravné svetlá, ako aj iné spravovanie techník, ako sú prechody pre chodcov

• Ak by sa pre AV mali upraviť pravidlá a nariadenia, ako sú obmedzenia rýchlosti a obmedzenia parkovania automobilov

Súťaž bola navrhnutá tak, aby hľadala čerstvé koncepty, pretože vládne prevody sú rovnako pripravené cesty na príchod automobilov bez vodiča, čo formuje presne to, ako ľudia cestujú „pre budúce generácie“.

• Autonómne technologické potreby mestá Gits Opracovanie, štáty Ford Boss
Predseda súťaže, predseda kompenzácie národných zariadení Sir John Armitt, uviedol: „Keď výrobcovia vozidiel investujú miliardy do vozidiel bez vodiča, musíme zabezpečiť, aby sa naša sieť ciest mohla zmestiť. Či už z trhu alebo akademickej obce, chceme, aby [účastníci] predložili svoje nápady. “
Inovte britská Ian Meikle uviedla, že Spojené kráľovstvo má potenciálny „svetový líder“ v oblasti technológie prenosu.
Aké koncepty máte na prípravu ciest na autonómne vozidlá? Pochopme nás nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post