LDV G10 People Carrier odhalený v EG10 Electric Guise

LDV použil komerčnú automobilovú show 2017 na NEC v Birminghame na odhalenie EG10, vyššej osobnej prepravnej verzie svojej panelovej dodávky G10 s 150 kW All-Electric PoheckTrain.
Sedemmiestny EG10 sa bude používať vo vlajkových a elitných podobách a prichádza s vysokou špecifikáciou, ktorá obsahuje systém sedenia založeného na železnici, 7-palcový infotainment a navigačné nastavenie, parkovacie senzory, dva posuvné bočné dvere a 6- Spôsob nastaviteľného sedadla vodiča.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Najlepšie MPV na trhu
13

Elektrická hnacia sústava LDV je spojená s šesťstupňovou automatickou prevodovkou a dodáva výšku 150 kW spolu s krútiacim momentom svalnatého 800 Nm. Zrýchlenie 0-62 mph pre automobil s 5 168 mm sa hovorí, že je pod 14 s a maximálny dosah je viac ako 100 míľ. LDV hovorí, že EG10 sa dá nabíjať len za hodinu a pol pomocou rýchlej nabíjačky s dĺžkou 30 kW, hoci doplnenie lítiovej batérie bude trvať 16 hodín zo štandardného výkonu 220V.
EG10 zdedí veľkoryso proporčný interiér od svojho panelového panela G10 Sister Sister Automobile s 5,2 m kubickou kapacitou využívanou na dodávku priestoru pre sedem dospelých. LDV predpokladá, že nulové emisie EG10 sa používajú ako mestské taxi, pre prevody letiska alebo dokonca rodiny v školskom behu.
13

Nosič ľudí je súčasným doplnkom do radu komerčných automobilov G10 a model Electric EG10 sa čoskoro pripojí k benzínovej a naftovej verzii. Samotná značka LDV je na chodníku Comeback s rozširujúcou sa škálou modelov vyrábaných materskou spoločnosťou SAIC v Číne.
Mohol by vás elektrický LDV EG10 pokúšať preč od súperov z hlavných prúdov? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Väčšina incidentov týkajúcich sa diaľnice súvisiacich s Tyre, ktorá sa dá vyhnúť, štátna výskumná štúdiaVäčšina incidentov týkajúcich sa diaľnice súvisiacich s Tyre, ktorá sa dá vyhnúť, štátna výskumná štúdia

Väčšina zrážok na diaľniciach, ako aj poruchy vyvolané zlyhaním pneumatík, sa môžu zabrániť vodičom sledovaním ich pneumatík bližšie, objavila sa nová výskumná štúdia. 18-mesačná štúdia, ktorá analyzovala 1 035 kusov