Viac ako štyroch miliónov motoristov, ktorých ohrozuje platnosť Mots

, je oveľa viac ako štyroch miliónov motoristov vystavených nelegálnemu riadeniu bez MOT na jeseň, ktorá varovala najväčšia britská testovacia spoločnosť MOT.
Automatická schéma MOT vlády – ktorá bola zavedená počas uzamknutia koronavírusu a konce 1. augusta – spôsobila dramatický nárast počtu automobilov, ktoré si budú musieť v nasledujúcich troch mesiacoch zvoliť test MOT. V septembri, októbri a novembri 2020 bude ich certifikáty MOT platiť celkom 11,28 milióna automobilov.

Kontrolný zoznam testov: Najlepšie nápady, ktoré vám pomôžu vášmu automobilu prvýkrát

Podľa prieskumu garážového reťazca Kwik Fit si 38 percent motoristov zarezervovalo test MOT svojho automobilu tri dni alebo menej pred vypršaním jeho existujúceho certifikátu. Ale s dopytom po testoch MOT, ktoré sa v nasledujúcich troch mesiacoch zdvojnásobia, sa predpokladá, že počas nasledujúcich troch mesiacov sa bude dobre rezervovať veľa garáží.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Ak motoristi si zarezervujú testy MOT súčasne, preto zvyčajne, približne 4,3 milióna majiteľov automobilov bude vystavení riziku jazdy s uplynutou MOT, ktorá by ich mohla vyložiť s pokutou 1 000 GBP.
Analýza tiež ukazuje, že Reading, Dumfries, Paisley, Swindon a Sheffield sú oblasti, v ktorých bude najťažšie získať test MOT v nasledujúcich troch mesiacoch. Pri čítaní bude takmer trikrát trikrát, pretože veľa automobilov, ktoré potrebujú testovanie v centre MOT, ako bude v Blackburn, ktorý má najnižší počet testov potrebných na centrum.
Roger Griggs, komunikačný riaditeľ spoločnosti Kwik Fit, povedal: „MOT je rozhodujúca bezpečnostná kontrola, ale je to niečo, čo veľa motoristov odchádza na poslednú chvíľu, aby vyriešili a v predchádzajúcich rokoch, ktoré nechali niektorých majiteľov automobilov bez toho, aby jazdili bez MOT .
„Dopad Covid-19 a rozšírenie MOT tento problém bude oveľa horšie, pretože nájdenie dostupných schôdzok MOT v krátkom čase bude v nasledujúcich mesiacoch oveľa zložitejšie.“
Potrebuje váš automobil MOT? Najskôr si pozrite náš kontrolný zoznam pred MOT …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post