Vodiči cestovali rekordným počtom kilometrov vo Veľkej Británii v roku 2017

Motorové automobily v Terific Británia v roku 2017 prešli rekordnou vzdialenosťou 327 miliárd míľ – 1,3 % oveľa viac ako v roku 2016.
Z 327 miliárd kilometrov cestovalo 254 miliárd automobilov pre cestujúci motocyklami (bez zmeny) a dve miliardy autobusom (pokles tri percentá).
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Údaje z oddelenia pre prepravu (DFT) tiež ukazujú, že objem skleníkových plynov emitovaných automobilmi sa znížil o tri percentá vzhľadom na to, že 1990, napriek tomu, že automobilová doprava vzrástla v rovnakom časovom období o 22 %. DFT hovorí, že to môže byť „čiastočne pripísané tomu, že sa automobily stávajú oveľa viac palivovou účinnejšou“.
• Zlyhania nafty MOT štvorkoliek podľa nových pravidiel emisií
Van Traffic sa rozrástla rýchlejšie ako akýkoľvek iný typ automobilu vzhľadom na to, že rok 2006, zatiaľ čo nákladná dopravca sa medzi rokmi 2016 až 2017 zvýšila, ale stále je pod rekordnými úrovňami, ktoré sa vyskytujú v polovici 20. storočia.
Diaľnice, ktoré predstavujú približne jedno percento úžasnej britskej cestnej siete – zaznamenalo 21 percent premávky, zatiaľ čo mestské cesty (tri percentá siete) videli 15 percent, vidiecke cesty (deväť percent siete) Videli 30 percent, mestské menšie cesty (35 % siete) zaznamenalo 20 percent a vidiecke menšie cesty (53 % siete) zaznamenalo 14 %.
Údaje DFT tiež ukazujú 86 % automobilov, 84 % dodávok a 75 % tuhých HGV prelomí rýchlostný limit v zónach 20 mph. Medzitým 52 % automobilov prelomí limit na cestách 30 mph a 48 % to robí na diaľniciach.
• Oficiálne: Takmer všetci motoristi prerušujú limity 20 mph
Prezident AA Edmund King, ktorý komentoval údaje, uviedol, že automobily sú najobľúbenejšou formou nosenia, pretože sú „flexibilné, nákladovo efektívne, osobné a bezpečné“.
Dodal: „Je žalostné, že pre všetky pontifikácie o hriechoch jazdy sa alternatívy neustále nevyvíjajú.“
King ďalej povedal, že AA je „veľmi znepokojená“ skleníkových plynov z automobilov a uviedol, že „je potrebných viac stimulov na povzbudenie služieb aj súkromných motoristov, aby prešli na čo najčistejšie automobily čo najrýchlejšie“.

Nakoniec tvrdil, že vládne škrty v oblasti doplnkového automobilového grantu vyslali „nesprávny signál“ a „mohol by zvýšiť znečisťujúce látky produkované nosením, pretože motoristi udržiavajú svoje automobily dlhšie, keď démonizácia nafty pokračuje“.
Koľko času trávite na ceste? Dajte nám vedieť nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post