Automobily bez vodiča by mohli byť na britských cestách do roku 2015

Vláda oznámila množstvo nových krokov, ktoré umožnia vyhodnotenie automobilov bez vodiča po prvýkrát od roku 2015.
Spoločnosť Vince Cable Television spustila recenziu s cieľom preskúmať súčasné cestné politiky s cieľom zistiť, ako môže Spojené kráľovstvo zaručiť, že automobily možno dôkladne vyhodnotiť. Až doteraz boli možné vyhodnotiť iba na súkromných cestách.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

V recenziách sa budú vzťahovať dve oblasti automobilového techniky bez vodiča: tie, ktoré majú kvalifikovaný šofér, ktorí môžu prevziať kontrolu nad automobilom bez vodiča a plne autonómnych automobilov bez prítomnosti šoféru.
Mestá Spojeného kráľovstva sa teraz môžu tiež uchádzať o podiel súťaže 10 miliónov GBP na usporiadanie automobilových skúšok bez pohonu. Na začatie súdnych konaní od januára 2015 bude vybrané až tri mestá, pričom každý projekt sa očakáva, že bude trvať 18 až 36 mesiacov.
Vince Cable Television uviedla: „Dnešné oznámenie uvidia automobily bez vodiča, aby sa dostali do našich ulíc za menej ako šesť mesiacov, čo nás postaví v popredí tejto transformačnej technológie a otvorí nové príležitosti pre našu ekonomiku a spoločnosť.“
• Najvyšší sprievodca autonómnym núdzovým brzdením
Ministerstvo prenášania predtým sľúbilo, že do roku 2013 na cestách povolia samostatné automobily na cestách. Inžinieri Spojeného kráľovstva vrátane skupiny z Oxfordu, ktorá vytvorila autonómny list Nissan, sa však doteraz obmedzovali na testovanie na súkromných cestách.
Zároveň ostatné krajiny skúšali autá na normálnych cestách, vrátane Adaptovaného spoločnosti Lexus RX 450H spoločnosti Google, ktoré prešli jeho tempo na kalifornských cestách.
Britská verejnosť však môže stále potrebovať presvedčivé. Podľa prieskumu spoločnosti Churchill Automobile Insurance by 56 percent dospelých vo Veľkej Británii nekúpilo auto bez vodiča, zatiaľ čo jeden zo štyroch verí, že nebudú v bezpečí.
Najvýznamnejšou obavou pre väčšinu ľudí (60 %) je porucha nejakej. Nasledovalo 56 % obáv, ktorí sa obávali nedostatočnej kontroly ľudí a tretí obávajúci sa problémov s kybernetickou bezpečnosťou a bezpečnosťou.
Správa o uniknutí FBI odhalila obavy z autonómnej hrozby automobilového teroru. Pozrite sa na celý príbeh tu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post